Świat Stevena Universe!

Większa część świata zaczęła fascynować się Pokemon Go, jednak jest grupa ludzi która polubiła lipiec 2016 nie tylko z tego powodu. Otóż od 18 lipca rozpoczęło się Lato Stevena. Czym jest Lato Stevena?


Jest to wakacyjne wydarzenie podczas którego od poniedziałku do piątku zostaje wyemitowany nowy odcinek serialu Steven Universe. Było ono bardzo wyczekiwane, ponieważ ostatni odcinek Stevena pojawił się w maju. Może nie jest to tak długa przerwa jak Sherlockowe hiantusy, jednak pierwszy sezon był nadawany w miarę regularnie i widzowie nie są przyzwyczajeni do tak długich przerw. Dopiero w czasie drugiego sezonu Cartoon Network wykombinowało, że jeżeli będą puszczać odcinki w kilkudniowych blokach zwanych Steven’s Bombs uda się przyciągnąć więcej ludzi do serialu. A przynajmniej tak słyszałam.
Ale czym jest Steven Universe? Jest to kreskówka Cartoon Network o chłopcu, który próbuje odnaleźć swoje, odziedziczone po matce, moce. Pomagają mu w tym Crystal Gems, czyli grupa rebelianckich kosmitów, których życie bazuje na kamieniach szlachetnych. Brzmi to skomplikowanie, jednak fabuła jest prosta, łatwo rozeznać się w powiązaniach między bohaterami, poznać ten świat. Jednak czemu jest to takie popularne, nie tylko wśród dzieci?

Na pewno jednym z ważniejszych powodów są postacie. Steven to uroczy chłopak, wierzący we wszystkich, patrzący z optymizmem na świat, jednak mający swoje wady i starający się z nimi walczyć. Pearl jest uporządkowana, wierząca w swoje przekonania i lojalna względem przyjaciół, nawet kiedy ma do nich żal, Amethyst jest typową rozrabiaką o złotym sercu, jednak zrobił wszystko dla najbliższych, a Garnet spokojna z wierzchu potrafi być wulkanem emocji. Każda z postaci, nawet poboczna, ma swój skomplikowany charakter, swoje motywy. Przy okazji mimo iż nie widać tego na pierwszy rzut oka jest tam dość spora reprezentacja mniejszości, co pozwala prawie każdemu znaleźć kogoś z kim może się utożsamiać.
Fabuła również jest bardzo dobra. Początkowe odcinki z potworem/zagrożeniem dnia pozwoliły na poznanie bohaterów i rozwinięcie postaci, co pozwoliło na wprowadzenie fabuły wieloodcinkowej, która również trzyma się „kupy” jest wiarygodna w granicach świata przedstawionego, wciąga. I pozwala na milionset różnych teorii na temat tego co się wydarzy, co się wydarzyło, kim są postacie, jak wygląda na prawdę ich historia i wiele innych. Powstały godziny filmów, tysiące stron takich teorii, a każdy kolejny odcinek dostarcza materiału do kolejnych ewentualnie potwierdza/obala już powstałe.

Tym co jest chyba moim ulubionym elementem Stevana są piosenki pisane przez kreatorkę serialu Rebeccę Sugar. Są one doskonale dopasowane do reszty serialu, pomagają zrozumieć bohaterów, są chwytliwe i wspaniale wykonane. Zwłaszcza piosenki z nowszych odcinków trafiają do mnie (It’s over, isn’t it? <3).
Na taki sukces składają się również wspólne wysiłki kreatorów serialu, czyli Crewniverse, dowodzonych przez Rebecce, która jest pierwszą kobiet, która stworzyła serial dla Cartoon Network i wcześniej pracowała między innymi przy Adventure Time.

Nie ma jednego czynnika który stanowi o popularności serialu. W każdy odcinek jest włożone mnóstwo pracy, muzyka jest genialna, grafika jest cudowna, widać wielką pasję twórców, fabuła jest dobrze poprowadzona, od serialu bije ciepłem i jest idealną rozrywką na smutniejszy dzień, deszczowy dzień, wesoły dzień, słoneczny dzień. I dlatego uwielbiam Stevena.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s