Tańcząc w Celi

Studo Accantus, to studio w którym nagrywane są polskie wersje piosenek z musicali i filmów. Czasem całkiem dobre (Bóg ciężki żywot ma z Drogi do Eldorado) czasem gorsze ale zawsze profesjonalnie nagrane.

Wśród piosenek jest „Więzienne Tango” czyli polska wersja „Cell Block Tango” z filmu Chicago.
I mam z nim problem

Ale najpierw posłuchajmy:
I jeszcze oryginał:
Dla nie znających fabuły wyjaśniam. Film Chicago to adaptacja musicalu o tej samej nazwie opowiadającego o Roxie (Renée Zellweger), dziewczynie, która aby stać się sławna zabiła kochanka. Został osadzona w więzieniu dla kobiet i z pomocą znanego prawnika (w tej roli Richard Gere) próbuje udowodnić swoją niewinność. Tam spotyka grupę kobiet w podobnej sytuacji. Wszystkie, z jednym wyjątkiem, starają się udowodnić, że ich zbrodnie były usprawiedliwione. I właśnie o tym opowiada ta piosenka.
Studio Accantus starało się odtworzyć energię piosenki co bardzo dobrze wychodzi w refrenach. Jednak co zawodzi są wyznania poszczególnych więźniarek. W polskiej wersji brzmią bardzie jak czytanka dla dzieci, są łagodne, jakby bały sie tego co zrobiły i nie pasują do refrenów. Angielskie są bardzie drapieżne, te kobiety wiedzą dokładnie co zrobiły dlaczego i że zrobiłyby to jeszcze raz, czego nie do końca można wyczytać z wersji Accantusa. Tą różnicę najlepiej można usłyszeć porównują drugie wyznanie (Six!/Ups!). W porównaniu najlepiej wypada Cicero, która w polskiej wersji najbardziej zbliżyła się do oryginału.
Również warstwa muzyczna jest uboższa w polskiej wersji i brakuje jej charakterystycznych tupnięć tańczących kobiet, jednak to jest już kwestia tego że studio Accantus to studio muzyczne działające głównie na YT i nie mające takiego zaplecza jak producenci filmu.
I oczywiście zdaję sobie sprawę, że komuś może podobać się polska wersja i może ją cenić bardziej niż wersję filmową. W mojej opinii jednak polska wersja jest trochę uboższa niż oryginał i nie ma  „tego czegoś”
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s